شناسا

از دانشنامه استارتاپ های ایران
پرش به: ناوبری، جستجو

گروه مالی پاسارگاد، در راستای تحقق اهداف و راهبردهای خود با عناوین "جذب سرمایه و اندوخته‌های سرگردان و بكارگیری آن در تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی." و "فعالیت و مشاركت در رشد و شكوفایی اقتصادی كشور" تا کنون به نتایج و موفقیت­های بسیار مناسبی دست یافته است. سرمایه­ گذاری های بسیار مناسبی در بیش از ۲۰ شرکت مرتبط با خود نموده است.موفقیت­های چشمگیر این سرمایه­ گذاری­ ها ما را بر آن داشت تا امتداد این مسیر را در نسل جوان و نواندیش پیگیری نماییم. در این راستا شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا( با شعار نوآوری، سازماندهی و ارزش آفرینی با ماموریت شناسایی و مشارکت در کسب و کارهای نوآورانه و سودآور در قالب شرکت سرمایه گذاری ماجراجویانه(Venture Capital) گروه مالی پاسارگاد در بهار ۹۱ تاسیس گردید و تدوین و راه اندازی فرایندهای لازم و برنامه ریزی جهت تحقق ماموریت شرکت و گسترش تعاملات با صاحبنظران و ذینفعان این حوزه مد نظر قرار گرفت. مهم ترین سرخط های فعالیت شناسا از این قرار می باشد:

  • تامین منابع مالی از سرمایه گذاران
  • سرمایه گذاری در شرکت های با پتانسیل رشد
  • مدیریت راهبردی برای شرکت های سرمایه پذیر در دوره گذار
  • مشارکت در طرح ها و شرکت های مناسب سرمایه گذاری برای مشارکت حقوقی

شناسا تاکنون در شرکت های زیر سرمایه گذاری نموده است:

شرکت دژگستر ایمن پاسارگاد

ارائه محصولات و خدمات تامین کننده امنیت فضای مجازی و طراحی تولید و عرضه اولین ضد بدافزار دو موتوره

از نیمه سال ۱۳۹۰ شرکت شناسا و با هدف تحول در امنیت فضای مجازی کشور اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه نمود و با مشارکت دادن برخی از نخبگان فعال در این حوزه که از سال 1373 تحت نام آزمایشگاه تحلیل بدافزار ایمن فعالیت می‌کردند، شرکت دژگستر ایمن پاسارگاد را تاسیس کرد. این شرکت در کنار ارائه طیفی از محصولات و خدمات در حوزه امنیت فضای مجازی تا کنون در زمستان ۹۲ موفق به رونمایی از اولین ضد بدافزار دو موتوره ایرانی با نام سورنا شد که یک نمونه موفق در حوزه انتقال و بومی‌سازی تکنولوژی محسوب شده و با بهره‌گیری همزمان از دو موتور ایرانی و خارجی و فراهم آوردن امکان شناسایی و مقابله با بدافزارهای خاص تولید شده برای ایران علاوه بر سایر بدافزارهای شناخته شده در جهان، امنیتی فراتر از یک محصول صرفا بومی و یا صرفا یک محصول معتبر خارجی برای کاربران ایرانی فراهم می‌آورد.

ربات کمک حرکتی

طراحی، ساخت و عرضه سیستم های توانبخشی حرکتی با تمرکز اولیه بر طراحی و ساخت رباتهای کمک حرکتی برای معلولین

هدف اولیه از تأسیس این شرکت، ساخت یک ربات حرکتی اسکلت خارجی برای افراد معلول یا ناتوانی که امکان راه رفتن برای آنها سخت و یا غیر ممکن شده است. با ساخت ربات پوشیدنی به افرادي كه مبتلا به فلج يا ضعف اندام تحتاني هستند كمك مي‌شود تا به راحتي بايستند و حركت كنند. هدف اولیه و اصلی این ربات ایجاد امکان برخاستن، ایستادن، راه رفتن، نشستن و عبور از موانع حرکتی موجود برای معلولان در محیط زندگی و کار است. در ادامه فعالیت این شرکت در ساخت ربات کمک حرکتی متوقف نخواهد شد و با اتکا به توانمندی­های خود به جستجوی راه حل­های ابتکاری، نوین و مقرون به صرفه در حوزه توانبخشی حرکتی خواهد پرداخت.

شرکت ماشین­های هوشمند هزاره سوم

طراحی و تولید و ارائه خدمات ماشینهای صنعتی هوشمند با تمرکز اولیه بر مدلسازی سریع و راهکارهای مرتبط با پرینترهای سه بعدی

شرکت ماشین­های هوشمند هزاره سوم که با مشارکت دو نفر از برندگان بیست و ششمین جشنواره خوارزمی تاسیس شده است، در حوزه تولید و فروش ماشین­های هوشمند، تجهیزات مدلسازی سریع و چاپگرهای سه‌بعدی، ارائه خدمات و مدلسازی به مشتریان، تعمیرات و نگهداری برندهای دیگر و فروش مواد مصرفی آن (ABS) فعالیت می‌کند.

شرکت نوآوران آروند پاسارگاد

حوزه سرگرمی و تولید بازیهای رایانه ای و گوشی های هوشمند با استاندارد کیفی برای حضور در بازارهای بین المللی

این شرکت با مشارکت گروهی از فعالان باسابقه حوزه بازی و سرگرمی‌های رایانه‌ای با سابقه مشارکت در پروژه‌های موفق بازی سازی کشور، به نقش‌آفرینی در این حوزه و عرضه بازی‌ بر روی رایانه‌، تبلت و موبایل خواهد پرداختکه در ادامه مسیر خود قصد دارد به یکی از قطبهای ارائه کننده خدمات بازی و سرگرمی کشور تبدیل شده و بتواند با نگاهی تحولگرا به تسری مفاهیم بازی و سرگرمی به سایر محصولات و خدمات غیرمرتبط سایر شرکتها بپردازد.

مدیریت پروژه های آب و برق پاسارگاد آریان

اجرای پروژه های مدیریت منابع آب و برق با شیوه‌های نوآورانه و با تمرکز اولیه بر منابع آب کشاورزی

ازآنجایی که بحران آب و انرژی در ایران و جهان بسیار جدی است و حل آن منوط به ارائه راهکارهای ابتکاری در اجرای پروژه های مدیریت مصرف آب و انرژی است، شناسا علاقمند است در بازار پروژه های مدیریت مصرف آب و انرژی ذیل طبقه بندی موضوعی مدیریت منابع سرمایه گذاری نماید. در همین راستا اقدام به تاسیس شرکتی مشترک با یک شرکت دانش بنیان و خوش‌سابقه در این حوزه نموده است که از تولید کنندگان موفق کنتورهای هوشمند آب و تجهیزات مرتبط در این زمینه‌ می باشد. هدف از این مشارکت استفاده از آخرین فناوری روز دنیا، جذب و اجرای پروژه های مختلف با موضوع مدیریت منابع آب و انرژی و بکارگیری دانش و سرمایه انسانی متخصص انباشته شده در این زمینه برای کمک به مدیریت بحران آب کشور می باشد. در طول این مسیر می‌توان به تولید دانش و سازوکارهای مدیریت منابع آبی در ابعاد بزرگ توسط بخش خصوصی امید داشت که گامی بسیار بلند برای عبور کشور از این مرحله خطیر محسوب می‌شود.

شرکت طنین پرداز پاسارگاد

تشخیص و توانبخشی پزشکی با تمرکز اولیه بر توانبخشی شنوایی و سیستمهای کاشت حلزونی

مجموعه "طنین پرداز پاسارگاد" با تکیه بر دانش تخصصی در حوزه مهندسی الکترونیک و مهندسی پزشکی و نیز سابقه طولانی در حوزه پزشکی و توانبخشی موسسین خود، و تجربه ارزشمند اجرای پروژه های بین رشته ای با همکاری مشترک تیمهای پزشکی و مهندسی و بالطبع دارا بودن شبکه ارزشمند متخصصین و مرتبطین دانشگاهی و فعالان در حوزه های بالینی و کلینیکی درسال1392 با تمر کز اولیه بر حوزه شنوایی شکل گرفته است

حضور ویژگیهایی نظیر دانش و تخصص توام در حوزه مهندسی و پزشکی، پایگاه دانشگاهی – تحقیقاتی برای بروز سازی دانشی، دسترسی به شبکه متخصصین جوان، سابقه فعالیت علمی پژوهشی بین رشته ای مشترک مهندسی و پزشکی و تجربه کسب و کاری مرتبط و وجود شناخت مناسب نسبت به جامعه مخاطب از مجموعه طنین پرداز پاسارگاد ترکیبی ساخته است که قادر است در این حوزه به یک برند بی­همتا در کشور تبدیل گردد و با بهره­گیری از این تجربه امکان ارتقای سطح فعالیت­ها در حوزه های مرتبط و گستره جغرافیایی نیز وجود خواهد داشت.


ایمان داریم که در این سرزمین هنوز گوهرهای فراوان کشف نشده­ای در حوزه کسب و کار موجود است. این معادن کشف نشده برای مطالعه، کشف، ایجاد زیرساخت­های فنی و مدیریتی و در نهایت همراهی برای راهبری و تولید، نیازمند سرمایه ­گذاری است. در این میان با امانتداری کامل و رفتاری کاملا حرفه ­ای خود را موظف به حمایت و پشتیبانی مالی و مدیریتی از طرح­هایی می­دانیم که هر کدام می­توانند ستاره­ای درخشان در سپهر فناوری سرزمین عزیزمان باشند و امروز مشتاقانه دستان جوانان نوآور، فناور و خلاق را به عنوان سرمایه ­های حقیقی این سرزمین می فشاریم تا در مسیری در جهت تعالی مشترک گام برداریم.

پیوند به بیرون

وب سایت رسمی